טיפים הכרחיים להארכת חיי הפרחים

טיפים הכרחיים להארכת חיי הפרחים

טיפים הכרחיים להארכת חיי הפרחים
 

פרחים משמחים את הלב, אולם לצערנו קסמם אינו נמשך זמן רב. ההנאה מזר פרחים רענן היא בדרך כלל לימים ספורים בלבד. מעוניינים ליהנות יותר מזר הפרחים, הסידור או העציץ הביתי שלכם? קבלו מאיתנו עצות והמלצות פשוטות שכל אחד יכול ליישם בביתו, כדי להאריך את תוחלת חייו של הפרח.

 • מיקום נעים ונוח יסייע לזר לפרוח – את האגרטל ובו זר הפרחים יש להניח במקום מוצל וקריר בבית, הרחק מקרינת שמש ישירה. חשוב לא לשנות את מיקומו של הזר לעיתים קרובות מדי. אם תבחרו בחדר חשוך הזר ייפתח בקצב איטי, ותוכלו ליהנות ממנו זמן ממושך יותר. חשוב גם להרחיק ממזגן ומרוח כי הרוח גורמת להתייבשות הפרח והיחלשותו.
   
 • הרחיקו מחום ומקור, כך תוכלו על הפרח לשמור – עדיף לשמור על הפרחים בטמפרטורה נמוכה יחסית, אשר מאיטה את תהליך הנבילה ומסייעת בהפחתת קצב התנדפות המים. הקפידו להרחיק את הפרח או הצמח ממקורות שפולטים חום כמו תנור או מפזר חום וכן ממאוורר ומזגן, כי אלה מייבשים את הפרח ומחלישים אותו. מומלץ לשמור על סביבה לחה.
   
 • רוצים שהפרח יחזיק מעמד? הקפידו להחליף מים בכד – את אגרטל הפרחים יש למלא במים נקיים עד שליש מגובהו של הזר. חשוב שהמים יהיו פושרים, לא חמים ולא קרים מדי. טרם הכנסת הזר לאגרטל תלשו את העלים בחלקו התחתון של הגבעול כדי שלא יתפתח ריקבון. העדיפו אגרטל מזכוכית המאפשר לעקוב אחר צלילוּת המים, והקפידו להחליף את המים אחת ליומיים-שלושה. כשאתם עושים זאת מומלץ גם לנקות את האגרטל.
   
 • השקיה לרוויה – צמח זקוק לאספקת מים כך שאדמתו תהיה לחה. מידת ההשקיה נקבעת לפי עונת השנה ומזג האוויר. בחורף נדרשת השקיה בתדירות של פעם בכמה ימים, ובקיץ לעיתים תכופות יותר. בכל מקרה, אל תשקו אם אין צורך – ראשית בדקו את לחות האדמה. אם היא יבשה זה סימן שהגיעה העת להשקותה.
   
 • מזון מוסיף המון – תוספת המזון לפרחים, בשקית קטנה שמקבלים בדרך כלל יחד עם המשלוח, מסייעת למניעת היווצרות בקטריוֹת במים ותורמת להארכת חיי הפרח. אם סיימתם את השקית תוכלו לרקוח תמיסה תוצרת בית. כל שעליכם לעשות הוא להוסיף חצי כפית אקונומיקה וכפית סוכר אחת לכל ליטר של מים.
   
 • חיתוך הגבעול מאפשר לפרח לגדול – כאשר אתם מחליפים מים לפרחים חדשו את חתך הגבעולים. עשו זאת בחיתוך אלכסוני בגובה של כ-3 ס"מ מבסיס הגבעול. אם תגזמו את הגבעולים בכיור תחת מים תמנעו כניסת בועות אוויר. הגיזום עצמו נועד להבטיח שלא תיווצר סתימה בתחתית הגבעול כך שהפרח לא יוכל לקלוט מים.
   
 • שמש, הביאו שמש – השמש חיונית לתהליך הפוטוסינתזה שאותו מקיימים צמחים ופרחים. תהליך זה מספק את האנרגיה הדרושה להמשך הגדילה. יש להיזהר מחשיפה של הצמח או הפרח לקרינת שמש ישירה או עוצמתית שֶׁכֵּן אז הוא עשוי לנבול מהר יותר.
   
 • גם לסידור בספוג חשוב לדאוג – אם קיבלתם סידור פרחים בספוג, יש להקפיד לטפל בו לא פחות מאשר בזר פרחים. חשוב לשמור על לחותו של הספוג. לשם כך מומלץ להשקותו פעם ביום ולהוסיף את האבקה עם החומר המשמר שמקבלים עם הסידור. כמו כן יש להתיז על הפרחים והעלים מים בעדינות, כדי לשמור על לחותם.

פרחי דיאנא – לרגעים יפים שנשארים ונשארים...

להזמנות התקשרו עכשיו: 04-6552267 או 050-5516733

כתבות נוספות


מחיר מתשלם מגוון זרי פרחים, סידורי פרחים, עציצים וצמחים במחיר הכי משתלם שיש.
הזמנה בטוחה תוכלו להזמין משלוח 24/7 ולשלם באמצעות נציג בטלפון.
שירות מקצועי  לשירותכם בכל זמן ולכל שאלה או ייעוץ מקצועי בתחום שזירת הפרחים.
משלוח מהיר מהיום להיום בכל אזור נצרת וישובי הסביבה.
איכות וטריות המתחדשת בכל יום ומגיעה לחנות ישירות ממגדלי הפרחים והצמחים מכל חלקי הארץ.

ספק פרחים נבחר בפורטל חנויות פרחים ומשלוחים באזור נצרת והסביבה
Flowers-il.com | Deliveryil.co.il